4 porady inwestycyjne Roth IRA, które mogą przynieść tysiące zysków

17.02.2021
Category: Twoje Pieniądze

Jeśli strategicznie podchodzisz do ruchów, które wykonujesz za pomocą swojego Roth IRA, możesz zgromadzić w nim jeszcze więcej – i możesz ustawić się na wolne od podatku wypłaty na emeryturze.

Źródło: użytkownik Flickr Zack McCarthy.

IRA były już bardzo przydatnymi kontami oszczędności emerytalnych, kiedy ich wersje Roth zostały wprowadzone jako część ustawy Taxpayer Relief Act z 1997 r. Kluczowa cecha Roth IRA może mieć duży wpływ na oszczędności emerytalne – zwłaszcza jeśli używasz Roth w sprytne sposoby. Oto cztery wskazówki inwestycyjne Roth IRA, które mogą przynieść tysiące dolarów.

Podstawy IRA

Najpierw jednak przyjrzyjmy się, czym są IRA i jak działają. Bogactwo szczegółowych zasobów dotyczących IRA można znaleźć w naszym Centrum IRA. W międzyczasie krótki przegląd.

Istnieją dwa główne rodzaje IRA – tradycyjny IRA i Roth IRA. Z tradycyjnym IRA wpłacasz pieniądze przed opodatkowaniem, zmniejszając swój roczny dochód do opodatkowania, a tym samym zmniejszając również podatki. (Dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości 70 000 USD i składka w wysokości 5 000 USD? Dochód podlegający opodatkowaniu za cały rok zgłosi się tylko w wysokości 65 000 USD). Pieniądze rosną na Twoim koncie i są opodatkowane według zwykłej stawki podatku dochodowego, gdy wycofujesz je na emeryturze.

Z Roth IRA wpłacasz pieniądze po opodatkowaniu, które w ogóle nie zmniejszają Twojego dochodu podlegającego opodatkowaniu w roku składkowym. (Dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości 70 000 USD i składka w wysokości 5 000 USD? Twój dochód podlegający opodatkowaniu pozostaje 70 000 USD przez cały rok.) Oto dlaczego Roth IRA to wielka sprawa: Twoje pieniądze rosną na koncie, dopóki nie wycofasz ich na emeryturze – wolne od podatku .

Należy pamiętać, że wpłaty na Roth IRA muszą być dokonywane z zarobionych pieniędzy. Nie ma minimalnego wieku do otwarcia Roth, ale każdy, kto finansuje swój Roth IRA, bez względu na to, czy jest dzieckiem, czy osobą dorosłą, musi to zrobić z uzyskanego dochodu. W przypadku dzieci dodatek lub pieniądze na urodziny nie kwalifikują się, ale gotówka zarobiona na opiece nad dziećmi lub dorywczych pracach może. W przypadku osób dorosłych kwalifikowane zarobki obejmują pensje, prowizje, a nawet alimenty, ale nie obejmują spadków, świadczeń z ubezpieczenia społecznego, emerytury lub renty.

Przejdźmy teraz do tych wskazówek inwestycyjnych, które zwiększają oszczędności.

Wskazówka nr 1: Podchodź strategicznie do swoich inwestycji w Roth IRA

Za pośrednictwem Roth IRA możesz inwestować w różnego rodzaju papiery wartościowe, ale niektóre mają więcej sensu niż inne. Na przykład parkowanie obligacji komunalnych na Roth nie jest najlepszą strategią, ponieważ zazwyczaj są one już zwolnione z podatku. Płyty CD o niskim oprocentowaniu i wolno rosnące akcje również nie są idealne.

Co jest dobre dla Roth IRA? Cóż, zastanów się nad zaparkowaniem w nim tych akcji, których oczekujesz, że będą najszybszymi hodowcami – zwłaszcza jeśli masz długą drogę do emerytury. Jeśli cena akcji rośnie średnio o 15% rocznie przez 25 lat, początkowa inwestycja w nią w wysokości 5000 USD zamieni się w około 165 000 USD, z czego 160 000 USD będzie wolne od podatku, jeśli wycofasz je zgodnie z zasadami.

Fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT) są również dobre dla Roth IRA. Zwykle generują duże dochody z dywidend, ale większość z nich często nie kwalifikuje się do niskiej stawki podatku od długoterminowych zysków kapitałowych i zamiast tego jest opodatkowana według zwykłej stawki podatku dochodowego.

W Roth nie może być żadnego podatku. Możesz również całkiem nieźle inwestować w jeden lub dwa fundusze indeksowe dla szerokiego rynku lub fundusz daty docelowej w swoim Roth IRA. Takie proste podejście może być bardzo skuteczne.

Wskazówka nr 2: Maksymalnie wykorzystaj swój Roth IRA

Następnie pamiętaj, aby każdego roku inwestować wszystko, co możesz, w swój Roth IRA. Jesteś ograniczony co do tego, ile możesz wnieść do IRA – lub do kilku z nich. Limity składek (dla wszystkich IRA łącznie, a nie dla każdego z nich) są z czasem korygowane, aby nadążać za zmianami kosztów utrzymania. Limity na rok podatkowy 2015 i 2016 są takie same: 5500 USD. Istnieje również dodatkowa wpłata w wysokości 1000 dolarów na nadrobienie zaległości dla osób w wieku 50 lat lub starszych, co pozwala tym ludziom wyłożyć aż 6500 dolarów na rok.

Aby jak najlepiej wykorzystać swój Roth IRA, wypełnij go jak największą liczbą dolarów. Oczywiście, przesłanie 1000, a nawet 3000 USD do IRA może pomóc zbudować gniazdo na emeryturę. Ale możesz zbudować większy i lepszy, maksymalizując swój wkład.

Na przykład wyobraź sobie, że co roku przez 25 lat wpłacasz 4500 USD na IRA, a kwota ta rośnie o 10% rocznie. To wzrośnie do prawie 487 000 dolarów – co jest całkiem niezłe.

Ale jeśli wnosisz 5500 USD rocznie (tylko 1000 USD więcej) i to wszystko rośnie w tempie 10% rocznie, wynik końcowy wyniesie 595 000 USD – różnica 108 000 USD! Oczywiście, w miarę jak roczne limity składek rosną z każdym rokiem, powinieneś dążyć do tego, aby dalej dawać więcej, a skończywszy na jeszcze większym jaju.

Nie pomijaj też lat. Łatwo jest pomyśleć, że jeden opuszczony rok nie będzie miał większego znaczenia, ale gdybyś zarabiał te 5500 $ rocznych składek tylko przez 24 lata zamiast 25, skończyłbyś z 535 000 $ – około 60 000 $ mniej!

Wskazówka nr 3: Bądź cierpliwy i trzymaj kurs.

Wielkie bogactwo jest generalnie gromadzone w czasie. Więc kiedy przyczyniasz się do swojego Roth IRA, nie pozwól, aby strach lub niecierpliwość przeszkodziły ci w postępach. Jeśli rynek omdlewa, łatwo jest wpaść w panikę, jak wiele osób, i być może wpłacać mniej na Twój IRA, pomijać rok wpłat lub sprzedawać akcje w Twoim IRA, które straciły na wartości, mimo że prawdopodobnie odzyskają wartość.

Przeczytaj i dowiedz się wystarczająco dużo o inwestowaniu, abyś czuł się komfortowo z wybranymi inwestycjami, aby wiedzieć, że możesz spodziewać się sporadycznych spadków na rynku. Im więcej się uczysz, tym lepszych wyborów prawdopodobnie dokonasz i tym bardziej Twoje pieniądze prawdopodobnie wzrosną.

Wskazówka nr 4: Rozważ zamianę innych oszczędności na Roth IRA

Na koniec, jeśli masz pieniądze w tradycyjnym IRA, a nie w Roth, sprawdź, czy ma sens zamiana tego IRA na Roth. Oznacza to, że staniesz przed uderzeniem podatkowym, ponieważ pieniądze, które wymieniasz, do tej pory unikały podatków, ale trafią na konto zasilane pieniędzmi po opodatkowaniu.

Będziesz musiał pomyśleć o tym, czy uderzenie podatkowe będzie tego warte. Konwersje mogą mieć szczególny sens w przypadku młodszych ludzi, których Roth IRA mają przed sobą bardzo długie okresy wzrostu. Mogą być również sprytne w przypadku załamania rynku lub korekty, ponieważ suma, którą przeliczasz, będzie mniejsza.

Jeśli strategicznie podchodzisz do ruchów, które wykonujesz za pomocą swojego Roth IRA, możesz zgromadzić w nim jeszcze więcej – i możesz ustawić się na wolne od podatku wypłaty na emeryturze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy