10 czynników, które wpływają na oprocentowanie kredytu hipotecznego (i co z nimi zrobić)

17.02.2021

Znajomość czynników wpływających na oprocentowanie kredytu hipotecznego pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze

Oglądasz stawki kredytów hipotecznych reklamowane w telewizji, słuchasz reklam w radiu i przeglądasz zestawienia stawek kredytów hipotecznych w biurach nieruchomości.

Państwo może porównać te reklamowane ceny przy wyborze kredytodawcy, ale to mało prawdopodobne, że są one realistyczne i precyzyjne.

To dlatego, że oprocentowanie kredytu hipotecznego jest unikalne dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, do jakiej stawki naprawdę się kwalifikujesz, musisz uzyskać spersonalizowane wyceny od pożyczkodawców i je porównać.

Co wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego zależy od Twojego portfela finansowego i domu, który planujesz kupić. Ale to nie wszystko. Oprocentowanie kredytów hipotecznych odzwierciedla również zmiany na amerykańskim rynku mieszkaniowym i w gospodarce światowej – dlatego też podlegają ciągłym zmianom.

 • Gospodarka – globalny obraz finansowy wpływa na wszystkie stopy procentowe, w tym oprocentowanie kredytów hipotecznych
 • Lej pożyczkodawcy – liczba transakcji, które obecnie obsługuje pożyczkodawca, może wpływać na ich stawki Lokalizacja nieruchomości – prawo stanowe może podnieść koszty pożyczkodawcy lub je obniżyć Użytek domowy – główne miejsce zamieszkania, dom wakacyjny czy wynajem? Typ nieruchomości – jednorodzinny, wielorodzinny, apartamentowy, mobilny, spółdzielczy itp. Kredyt do wartości – pożyczanie mniej (i odkładanie większej kwoty) zapewnia lepszą stopę procentową Ocena kredytowa – lepszy kredyt oznacza niższe oprocentowanie Funkcje pożyczki – termin, dokumentacja, korekta oprocentowania, tylko odsetki itp. Punkty – płacenie więcej z góry za „punkty rabatowe obniża stawkę Kwota pożyczki – bardzo wysokie lub bardzo niskie kwoty pożyczki mogą oznaczać wyższe oprocentowanieNajniższa reklamowana oprocentowanie kredytu hipotecznego będzie prawdopodobnie miała zastosowanie, jeśli masz niski stosunek wartości kredytu do wartości i świetny kredyt. Wszyscy inni będą podlegać korektom cenowym opartym na ryzyku.

  Dowiesz się, jaka jest Twoja stawka, po otrzymaniu od pożyczkodawcy niestandardowej wyceny kredytu hipotecznego na podstawie Twojego unikalnego profilu pożyczkobiorcy.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych stale się zmienia

  Kolejnym wyzwaniem, z którym będziesz musiał się zmierzyć przy zakupie kredytu hipotecznego, jest fakt, że wycena, którą otrzymasz teraz przez telefon, może być nieważna za 30 minut od teraz.

  Zgadza się – możesz oddalić się o jeden tweet prezydenta od znacznie lepszej lub gorszej stawki, ponieważ wydarzenia polityczne mogą szybko uderzyć w gospodarkę.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się codziennie. Jeśli zbliża się termin zamknięcia, zablokuj niski kurs, aby uchronić się przed skokami.

  Chcesz dowód? W ciągu kilku godzin po tym, jak prezydent Trump napisał na Twitterze, że Rezerwa Federalna powinna obniżyć stopy do zera lub poniżej, stopy procentowe spadły. Oznacza to, że dzisiejszy kurs może być jutro jeszcze niższy – lub wyższy.

  Jeśli zbliża się termin zamknięcia i masz w ręku korzystną ofertę kursu, zamknij ją, aby uchronić się przed nieoczekiwanymi skokami.

  Przejęcie kontroli nad czynnikami oprocentowania kredytów hipotecznych

  Nie możesz kontrolować wielu rzeczy, które mają wpływ na oprocentowanie kredytu hipotecznego. (Chyba że jesteś prezesem Rezerwy Federalnej lub POTUS.)

  Dobra wiadomość jest taka, że największy wpływ na twoją stawkę mają zmienne, które możesz kontrolować. Oni są:

  • Rodzaj nieruchomości – w przypadku wyboru między dwoma domami, porównując je, uwzględnij względny koszt finansowania
  • Wartość kredytu do wartości (LTV) – Odłożenie większej kwoty pieniędzy zwiększa szanse na zatwierdzenie pożyczki, obniża opłaty za pożyczkę i zapewnia niższą stawkę ubezpieczenia kredytu hipotecznego (jeśli dotyczy) Ocena kredytowa – może warto odłożyć zakup domu i skoncentrować się na podniesieniu wyniku FICO za niższą stawkę Cechy pożyczki – Wybierając pożyczkę z krótszym okresem o stałym oprocentowaniu lub pożyczką z 15-letnią spłatą zamiast 30-letniej, możesz dużo zaoszczędzić na odsetkach Punkty – możesz kupić niższe oprocentowanie, płacąc więcej z góry, jeśli masz pod ręką gotówkę Kwota pożyczki – mądrzejszym rozwiązaniem może być uzyskanie zgodnego z wymogami pierwszego kredytu hipotecznego z drugą pożyczką za pieniądze na zakup, niż zaciągnięcie droższej pożyczki hipotecznej typu jumboRozumiejąc czynniki, na które możesz i nie możesz mieć wpływu, możesz uzyskać najlepszą stopę procentową kredytu hipotecznego przy zakupie lub refinansowaniu domu.

   Jakie są obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

   Obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych oscyluje nieco poniżej 4%, co jest niewiarygodnie niskim wynikiem w porównaniu z najnowszą historią. Jednak ceny domów rosną w większości w Stanach Zjednoczonych.

   Aby uzyskać niską stawkę i uczynić swój dom tak przystępnym, jak to tylko możliwe, uzyskaj kilka niestandardowych ofert od konkurujących kredytodawców hipotecznych i wybierz najtańszego oferenta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy